Polyester İğneli Keçe Filtre Torbası

Polyester İğneli Keçe Filtre Torbası
Polyester İğneli Keçe Filtre Torbası
Polyester İğneli Keçe Filtre Torbası
Polyester İğneli Keçe Filtre Torbası

Polyester İğneli Keçe Filtre Torbası Özellikleri

İÇERİK %100 POLYESTER
İÇ DOKU POLYESTER
AĞIRLIK 525 g/m² ± %5
HAVA GEÇİRGENLİĞİ 11.000 – 14.000 lt/dm²/saat (Dp:200 Pa)
KALINLIK 2.0 mm
KOPMA MUKAVEMETİ Boyuna: 150 kgf/5 cm - Enine: 190 kgf/5 cm
YÜZEY İŞLEMİ KALENDER VE GAZE İŞLEMİ, SU VE YAĞ İTİCİ HİDROFOB EMPRENYE
ÇALIŞMA SICAKLIĞI SÜREKLİ 150°C KURU SICAKLIK
ASİT MUKAVEMETİ
ORTA
ALKALİ MUKAVEMETİ
ZAYIF
HİDROLİZ MUKAVEMETİ
ZAYIF
SOLVENT MUKAVEMETİ
MÜKEMMEL
OXID MUKAVEMETİ
MÜKEMMEL

Polyester Filtre Torbası Üretimi

Polyester filtre torbası, bir diğer ismiyle polyester iğneli keçe filtre torbası birçok sektörde çalışma yapısına sahiptir. Polyester elyaf hammaddenin iğneleme makinelerinde iğnelenmesi sonucunda filtre kumaşı haline getirilir. Hidrofobik sıvıya daldırılarak su ve yağ itici özelliği kazanması sağlanır ve bu işlemden sonra bir tarafına gaze işlemi sağlanarak tozun torbadan rahat bir şekilde kaymasını sağlayan pürüzsüzlüğü sağlanır. Daha sonra filtre kumaşı rulo halinde sarılmaktadır ve imalata gönderilmektedir. İstenen ölçülere göre kesim ve dikim işlemi yapılır ve alt kısma kapak, üst kısma ise filtre kafesine tam olarak geçmesi sağlanan esnek çember dikimi yapılır. Fazla ipliklerinden temizlenen polyester filtre torbası paketlenerek teslimata hazır hale getirilir.

Polyester iç dokuya sahip polyester filtre torbası kopma, gerilme ve aşınmalara karşı mukavemetlidir. 400, 500, 525, 550, 600 metrekare/gramlarda üretilebilen polyester filtre torbaları sektör ihtiyaçlarına göre üretilmektedir. Filtre sisteminin üretim sahasına olan uzaklığı, filtre sisteminin hacmi, filtre torbası kapasitesi, hammadde değerleri (asit, solvent, oksit vb.) hangi filtre torbasının kullanılmasının gerektiği konusunda önemli parametrelerdir. Örneğin yüksek sıcaklıklarda çalışan asfalt plentleri için yüksek sıcaklığa mukavemetli Nomex Meta-Aramid filtre torbalarının kullanılması gerekirken, daha düşük sıcaklıklarda çalışan tesislerde polyester filtre torbaları önerilmektedir. Bu sebeple hangi filtre kumaşının hangi sektöre uygun olacağı konusunda detaylı bilgi sahibi olmak için Element Filtre ile iletişime geçmeniz yararlı olacaktır.

Filtre bezi üreticileri arasında yılların verdiği tecrübeyle sektörde öncü konumda olan Element Filtre, torba seçimi konusunda sizlere yardımcı olacaktır. İhtiyaç görülmesi durumunda işletmenize gelerek saha incelemesi yapmakta ve işletmeye özel filtre torbası seçimini yapmaktayız. Torba seçimini yaparken başlıca aşağıdaki kriterleri göz önünde bulundururuz.

  • Hammadde
  • Filtre sisteminin imalat sahasına olan uzaklığı
  • Filtre sistemi hacmi
  • Filtre sistemine gelen havanın sıcaklığı ve kuru olup olmaması

Polyester Filtre Torbası Kullanan Sektörler

Polyester filtre torbası, içerdiği materyal sayesinde, filtre sistemlerinde 150 dereceye kadar çalışma sıcaklığı ortamında sorunsuz bir şekilde çalışma kapasitesine sahiptir. Ayrıca düşük maliyetinden dolayı hemen hemen her sektör için başta tercih sebebi olmaktadır. Bu sektörlere baktığımızda başta, demir-çelik, çimento, ahşap-talaş, alüminyum, dökümhane, kimya, kağıt, gübre gibi sektörler yer almaktadır.

Asit ve oksitlere karşı yüksek mukavemet sağlamasından dolayı birçok sektörde güvenle kullanılan polyester filtre torbası, hidrofob emprenyeli ve gazeli olmasından dolayı, su ve yağ itici özelliğine sahiptir. Bu özellikleri sayesinde filtre sistemlerine gelen sulu ve yağlı tozu yüzeyinde tutmadan filtre sisteminden aşağı itilmesini sağlar.

Element Filtre Teknolojileri: Türkiye'nin endüstriyel filtre imalatçısı...