Filtre Kumaşı

Filtre Kumaşı
Filtre Kumaşı

Filtre kumaşı imalatının nasıl yapıldığı hususunu açıklamak gerekirse, elyaf halinde olan hammadde (bu hammadde değişik materyallerde olabilir; polyester, meta-aramid, pamuk, cam elyaf, P-84 vb.) iğneleme makinelerinde filtre kumaşı haline getirilir. Daha sonra bu kumaşın su ve yağ itici özelliği kazanması sağlanması için hidrofobik sıvılara daldırılır. Bu işlemden sonra filtre kumaşı kurutulur ve bir sonraki işleme geçilir. Bir sonraki işlem gazeleme işlemidir. Kumaşın bir tarafı gaze işleminden geçirilir ve pürüzsüz bir hal alması sağlanır. Bu işlemin amacı filtre sistemine gelen tozun kumaşın yüzeyine tutunmasını engellemek ve hava geçişini sağlamaktır.

Filtre kumaşı, istenen en ve boylarda imalatı yapıldıktan sonra rulo olarak sarılır ve top haline getirilir. Bu aşamadan sonra gelen siparişe göre istenen en ve boylarda kesilir ve pastal halinde dikime gönderilir. Dikiş makinelerinde zincir dikiş olarak dikildikten sonra bir sonraki aşamaya geçilir. Bir sonraki aşama boru haline getirilen kumaşın altına kapak dikimi ve üst kısmına da filtre kafesine venturisine oturacak şekilde başlık dikimi yapılır. Filtre torbası son olarak fazla ipliklerinden temizlenir ve teslimata hazır hale getirilmek için paketlenir.

Filtre Kumaşı Hangi Sektörlerde Kullanılır?

Filtre kumaşı imalatın yapıldığı her sektörde kullanılır. Başlıca, demir-çelik, çimento, alüminyum, asfalt plentleri, talaş, dökümhane, termik santral, kimya, kâğıt, gübre, madencilik, kireç, gıda, seramik, plastik ve PVC, lastik ve kauçuk, cam, boya ve vernik, ağaç ve mobilya, kırma ve eleme tesisleri, geri dönüşüm, ağır metal sanayi olmak üzere üretimin olduğu her sektörde kullanılmaktadır. Fabrika, atölye, büyük-küçük işletme demeksizin her alanda kullanıma hazır filtre torbası imalatçısı olarak sizlere hizmet vermekteyiz. Bizimle iletişime geçerek detaylı bilgi sahibi olabilirsiniz.

Torba seçimi yapılırken sektörün değişken koşulları göz önünde bulundurulmalıdır. Aksi taktirde yanlış torba seçimi sonrasında işletmede üretim aksaklığa uğrayabilmekte hatta işletmeye olası zararlar verebilmektedir. Bu gibi sorunlardan kaçınmak için uzman kadromuzla materyal seçiminde sizlere yardımcı olmaktan mutluluk duyacağız. Element Filtre ile iletişime geçerek, filtre torbası seçimi ve diğer sorularınız hakkında destek alabilirsiniz.

Element Filtre Teknolojileri: Türkiye'nin endüstriyel filtre imalatçısı...