Torba Filtre

Torba Filtre
Torba Filtre
Torba Filtre
Torba Filtre

Torba Filtre Nedir?

Torba filtre, hammadde işleyen, üretim yapan atölyelerden, fabrikalardan çıkan tozu tutmaya yarayan filtre torbalarıdır. Demir-çelik, ahşap-talaş, çimento, alüminyum, dökümhane, kimya, kağıt başta olmak üzere birçok sektörde kullanılan torba filtre, sektöre göre değişkenlik gösteren materyallerden imal edilmektedir. Torba filtre imalatına başlanmadan önce üretim sektörü ele alınır. Bu sektörün imal ettiği ürünlere bağlı olarak, işletmenin çalıştığı sıcaklık değerleri, kimyasal değerler, filtre sisteminin işletmeye olan uzaklığı, filtre sisteminin kapasitesi gibi parametreler göz önüne alınmalıdır.

Torba Filtre İmalatı Nasıl Yapılır?

Torba filtre imalatı, elyaf halinde kullanılan materyalin iğneleme yöntemiyle kumaş haline getirilmesiyle başlayan bir prosestir. Bu sebeple bu filtrelere iğneli keçe filtre torbası da denmektedir. Kumaş haline getirilen filtre kumaşları su ve yağ itici özelliği kazanması için özel hidrofobik sıvılara daldırılmaktadır. Daha sonra bir tarafı gaze işleminden geçirilerek tozun üzerine yapışmaması sağlanmaktadır. Son halini alan filtre kumaşı, rulo halinde top haline getirilmektedir. Siparişe göre özel olarak üretilen filtre torbaları, istenen en ve boyda kesilerek boy dikim hatlarında dikilmektedir. Altına kapak dikimi ve başlık kısmına ise esnek çember dikimi gerçekleştirilerek torbalar paketlenmeye hazır hale getirilmektedir.

Filtre sisteminize uygun filtre torbaları imalatı hakkında detaylı bilgi almak için uzman ekibimizle görüşebilirsiniz. Sizlere daha detaylı bilgi verilerek uygun filtre torbası seçimi konusunda yardımcı olunacaktır.

 

Element Filtre Teknolojileri: Türkiye'nin endüstriyel filtre imalatçısı...