Bez Filtre Torbası

Bez Filtre Torbası
Bez Filtre Torbası
Bez Filtre Torbası
Bez Filtre Torbası

Bez Filtre Torbası Üretimi

Bez Filtre Torbası, üretim sektöründe faaliyet gösteren işletmelerde üretimden sonra hammaddeden çıkan toz ve partikülleri doğaya karışmaması için tutan filtrelerdir. Filtreler jet pulse filtre sistemleri içerisine filtre tel kafesler ile birlikte monte edilmektedir. Torbalar, filtre kafeslerine dıştan geçirilerek mukavemet sağlaması amaçlanmakta ve filtre sistemi içerisindeki patlaç valflerin tozu silkelemesi sonrasında torbalara herhangi bir zarar gelmemektedir. Torba filtre, filtre sisteminin kapasitesine, yüksekliğine vb. değerlere göre özel olarak imal edilmektedir. İstenen boy ve çaplarda filtre torbası ve kafes imalatı tarafımızca yapılmaktadır. Bez torba filtre imalatçıları, üretimi gerçekleştirirken işletmenin kullandığı filtre sistemi, üretim hacmi, filtre kapasitesi, filtre konumu, tozun sıcaklık ve kimyasal değerleri gibi parametreleri göz önüne almak durumundadırlar. Bez torba filtreler, tozun değerlerine göre polyester, nomex, antistatik, polipropilen (pp filtre), P-84 gibi materyallerden imal edilmektedir. İmal edilen filtre bezi torbaları, işletmeye özel olarak üretildiğinden dolayı sisteme takıldıktan sonra herhangi bir problemle karşı karşıya kalınmamaktadır.

Bez Filtre Torbası İmalatı Nasıl Yapılır?

Bez Filtre Torbası imalatı, elyaf halinde kullanılan materyalin iğneleme yöntemiyle kumaş haline getirilmesiyle başlayan bir prosestir. Bu sebeple bu filtrelere iğneli keçe filtre torbası da denmektedir. Kumaş haline getirilen filtre kumaşları su ve yağ itici özelliği kazanması için özel hidrofobik sıvılara daldırılmaktadır. Daha sonra bir tarafı gaze işleminden geçirilerek tozun üzerine yapışmaması sağlanmaktadır. Son halini alan filtre kumaşı, rulo halinde top haline getirilmektedir. Siparişe göre özel olarak üretilen filtre torbaları, istenen en ve boyda kesilerek boy dikim hatlarında dikilmektedir. Altına kapak dikimi ve başlık kısmına ise esnek çember dikimi gerçekleştirilerek torbalar paketlenmeye hazır hale getirilmektedir.

Filtre sisteminize uygun filtre torbaları imalatı hakkında detaylı bilgi almak için uzman ekibimizle görüşebilirsiniz. Sizlere daha detaylı bilgi verilerek uygun filtre torbası seçimi konusunda yardımcı olunacaktır.

Element Filtre Teknolojileri: Türkiye'nin endüstriyel filtre imalatçısı...