Hava Filtresi İmalatı

Hava Filtresi İmalatı
Hava Filtresi İmalatı
Hava Filtresi İmalatı
Hava Filtresi İmalatı

Hava filtresi imalatçısı olarak polyester, nomex meta-aramid, antistatik, P84, teflon, polipropilen, cam elyaf, akrilik homopolimer ve diğer materyallerde filtre imalatı yapmaktayız.

Hava filtresi, bir sisteme gelen havayı filtreden geçirerek tozu tutmaya ve temiz havayı doğaya vermeyi amaçlar. Bu filtreler hayatımızda birçok yerde kullanılır. Örneğin, evimizde kullandığımız elektrikli süpürgelerden tutun, klimalara kadar her yerde hava filtrelerini görebiliriz.

İnsan ve çevre sağlığı açısından oldukça önem taşıyan hava filtresi endüstriyel olarak da kullanılmaktadır. Her gün yüksek seviyede üretim yapılan dünyamızda fabrikalardan çıkan tozlu havanın doğaya salınması doğaya büyük zarar verebilmektedir. Bu noktada hava filtresi imalatı önem kazanmaktadır. Böylesine yüksek miktarda üretim yapılan fabrikalarda, atölyelerde haliyle daha özel bir hava filtresi imalatına gerek duyulmaktadır.

Filtre sistemlerine gelen hava, üretimde kullanılan hammaddeye bağlı olarak farklı sıcaklıklarda ve kimyasal özelliklerde olmaktadır. Dolayısıyla evlerde kullandığımız gibi bir hava filtresi bu sistemlerde kullanılamamaktadır. İşletme şartlarına bağlık olarak polyester, nomex meta-aramid, antistatik, P84, teflon, polipropilen, cam elyaf, akrilik homopolimer gibi materyaller hava filtresi imalatında kullanılmaktadır.

Hava Filtresi İmalatı Nasıl Yapılır?

Hava filtresi imalatı yapılırken seçilecek materyal oldukça önemlidir. İşletme şartlarına bağlı olarak değişken materyallerde üretim yapılabilir. Filtre sistemine gelen sıcaklık değeri, asit, alkali, oksit, solvent ve hidroliz değerleri filtre kumaşının tipini belirler.

İşletmede kullanılacak filtre bezi belirlendikten sonra, gerekli materyale sahip iç dokuyla elyaf halindeki hammadde iğneleme makinelerinden geçerek filtre kumaşı haline getirilir. Daha sonra bu filtre kumaşı hidrofobik sıvılara daldırılarak su ve yağ itici özelliği kazandırılır. Bir tarafına gaze işlemi yapıldıktan sonra yüzeyin kaygan bir hal alması sağlanır. Bu işlem tozun filtre torbasına tutunmasını önlemektedir. Son olarak rulo haline getirilen filtre kumaşı istenilen ölçülerde kesilmek üzere kesime gönderilir. Kesim işlemleri yapıldıktan sonra zincir dikişli boru şeklinde dikilen filtre torbalarının üst kısmına filtre kafeslerine takılabilmesini sağlayan filtre başlığı alt kısmına ise kapak dikimi yapılır. Filtre torbasının son olarak temizliği sağlanır ve paketlenir. Hava filtresi imalatı son halini almış olur ve sevkiyata hazırdır.

Element Filtre Teknolojileri: Türkiye'nin endüstriyel filtre imalatçısı...