Meta-Aramid Nomex Filtre Torbası

Meta-Aramid Nomex Filtre Torbası
Meta-Aramid Nomex Filtre Torbası
Meta-Aramid Nomex Filtre Torbası

Meta-Aramid Nomex Filtre Torbası Özellikleri

İÇERİK %100 META-ARAMİD (NOMEX)
İÇ DOKU META-ARAMİD (NOMEX)
AĞIRLIK 400-525 g/m² ± %5
HAVA GEÇİRGENLİĞİ 11.000 – 14.000 lt/dm²/saat (Dp:200 Pa)
KALINLIK 1.8 mm
KOPMA MUKAVEMETİ Boyuna: 110 kgf/5 cm - Enine: 140 kgf/5 cm
YÜZEY İŞLEMİ KALENDER VE GAZE İŞLEMİ, SU VE YAĞ İTİCİ HİDROFOB EMPRENYE
ÇALIŞMA SICAKLIĞI SÜREKLİ 200°C KURU SICAKLIK
ASİT MUKAVEMETİ
ORTA
ALKALİ MUKAVEMETİ
ORTA
HİDROLİZ MUKAVEMETİ
ORTA
SOLVENT MUKAVEMETİ
İYİ
OXID MUKAVEMETİ
İYİ

Nomex filtre torbaları, polyester filtre torbalarına nazaran daha yüksek sıcaklıklarda çalışmaktadır. Çalışma sıcaklığının ve filtre sistemlerine gelen havanın yüksek sıcaklıkta olduğu demir-çelik, asfalt plentleri gibi sektörlerde tercih sebebi olmaktadır.

Nomex filtre torbası olarak bilinen torbaların hammaddesi meta-aramiddir. Yüksek sıcaklığa mukavemetli olan bu materyal erimez ve alev almaz bir iç dokuya sahiptir. Asit, alkali ve hidroliz mukavemetleri orta derecede olup, solvent ve oksit mukavemetleri ise iyi derecededir. 400 ve 600 metrekare/gram arasında değişkenlik göstermektedir.

Dupont markası tarafından tescilli olan Nomex® markası dünyaca kabul edilmiş, yanmaya karşı etkili kumaşlar üretmektedir. Güvenilir ve firmamızca garantili filtre torbaları için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Nomex filtre torbaları sürekli yüksek sıcaklıkta (200 derece) çalışmasına karşın, filtre sistemi mimarisi, işletmenin filtre sistemine olan uzaklığı gibi kriterler göz önüne alındığında bazı durumlarda yeterli kalmayabilir. Bu durumda çok daha yüksek sıcaklıkta çalışan Polyimide P84 Filtre Torbalarının kullanılması tavsiye edilmektedir.

Alanında uzman ve sektörde köklü bir geçmişe sahip olan Element Filtre yetkilileriyle iletişime geçerek işletmenize uygun filtre torbası seçimi konusunda detaylı bilgi sahibi olabilirsiniz.

Meta-Aramid Nomex Filtre Torbası Kullanan Sektörler

Başta demir-çelik, asfalt plentleri olmak üzere çimento & kireç tesisleri, kömür tesisleri, enerji santralleri, dökümhane gibi sektörlerde kullanılmaktadır. İçerdiği meta-aramid materyalli iç dokusu sayesinde sürekli çalışma sıcaklığı yüksek olan işletmelerde, fabrikalarda ve atölyelerde kullanılmaktadır. Polyester filtre torbalarının düşük maliyetli ve düşük çalışma sıcaklığında çalıştığı göz önünde bulundurulduğunda Nomex Meta-Aramid filtre torbaları nispeten daha yüksek fiyatlıdır. Ancak sektöre göre değişkenlik gösteren çalışma ortamlarında ileride yaşanabilecek yanma gibi durumları bertaraf ederek avantajlı bir materyal türüdür.

Bu sebeple filtre torbası seçimine karar vermeden önce uzman bir görüş almanız faydalı olacaktır. Element Filtre olarak yılların verdiği bilgi ve birikimle sizlere yardımcı olmaktan mutluluk duyarız. Bizimle iletişime geçerek en doğru filtre torbası seçimi konusunda ve aklınıza takılan diğer konularda bilgi alabilirsiniz.

Element Filtre Teknolojileri: Türkiye'nin endüstriyel filtre imalatçısı...