Antistatik Filtre Torbası

Antistatik Filtre Torbası
Antistatik Filtre Torbası
Antistatik Filtre Torbası
Antistatik Filtre Torbası

Antistatik Filtre Torbası Özellikleri

İÇERİK %100 POLYESTER ANTİSTATİK
İÇ DOKU POLYESTER ANTİSTATİK
AĞIRLIK 550 g/m² ± %5
HAVA GEÇİRGENLİĞİ 4.000 lt/dm²/saat (Dp:200 Pa)
KALINLIK 2.5 mm
KOPMA MUKAVEMETİ Boyuna: 110 kgf/5 cm - Enine: 140 kgf/5 cm
YÜZEY İŞLEMİ KALENDER VE GAZE İŞLEMİ, SU VE YAĞ İTİCİ HİDROFOB EMPRENYE
ÇALIŞMA SICAKLIĞI SÜREKLİ 130°C KURU SICAKLIK
ASİT MUKAVEMETİ
ORTA
ALKALİ MUKAVEMETİ
ZAYIF
HİDROLİZ MUKAVEMETİ
ZAYIF
SOLVENT MUKAVEMETİ
MÜKEMMEL
OXID MUKAVEMETİ
MÜKEMMEL

Antistatik filtre torbası, işletmeden filtre sistemlerine gelen havanın ve tozun elektrik yüklü olduğu durumlarda, gelen elektriği bir nevi deşarj etmesine olanak sağlar. Plastik ve un gibi sektörlerde gelen hava ve toz elektrostatik alan oluşturmakta ve filtre sistemlerinde kıvılcıma sebep olabilmektedir. Bu durumda antistatik filtre torbasının iç dokusunda bulunan iletken çubuklar elektrik yükünü bertaraf etmekte ve sistemin sağlıklı bir şekilde çalışmasını sağlamaktadır.

Filtre sistemlerine gelen elektrik yüklü hava sistemde kıvılcıma sebep olabilmekte ve yangına sebep olabilmektedir. Bu durumda filtre sistemi, filtre kafesleri ve kafeslere takılmış olan filtre torbaları yanıp eriyebilmektedir. Böylesine büyük bir zarara yol açabilecek durumu antistatik filtre torbasıyla önlemek mümkündür.

Antistatik filtre torbaları içerdiği iletken çubuk sayesinde gelen elektrik yükünü emmektedir. Materyal olarak polyester iç dokusu bulunan torbanın polyester filtre torbasından tek farkı içerdiği iletken çubuklardır. Asit mukavemeti orta seviyede, solvent ve oksit mukavemeti ise mükemmel derecededir. 550 gram/metrekare olarak imal edilen torbalar hidrofobik emprenye ve gaze işlemlerinden geçerek su ve yağ itici özelliği kazanmaktadır. Sürekli kuru çalışma sıcaklığı 130 derecedir.

Antistatik Filtre Torbası Kullanan Sektörler

Başta plastik ve un sektörü olmak üzere, hammaddenin elektriklenmeye yol açtığı her sektörde kullanılması önem arz etmektedir. Ahşap, tahıl, kurşun, plaster, eritme tesisleri gibi sektörlerde yaygın olarak kullanılmaktadır.

Bilinçsiz filtre torbası seçiminde sonradan yaşanabilecek olumsuz durumları bertaraf etmek için uzman görüş almak faydalı olacaktır. Sektöründe tecrübeli ve öncü olan Element Filtre uzmanlarından bilgi sahibi olarak doğru filtre torbası seçimi ve diğer konularda detaylı bilgi sahibi olabilirsiniz.

Element Filtre Teknolojileri: Türkiye'nin endüstriyel filtre imalatçısı...